Yazılarım

2016 biterken

Bir yıl daha ..  nasıl geçti .. bilmiyorum .. yine çok düşünüp az uygulama ile geçen bir yıl .. geziler, hikayeler daha çok kafada, gerçekler İzmir’de kaldı .. sağlık olsun en başta ne yapalım ..

yine Haydarpaşa’nın kırık camları, Kandilli’nin farklı gizemi, İzmir’in çingene sokakları, Taksim’den sahile doğru indiğim  duvarların renkleri, Alaçatı, Kadıköy’ün sarhoşluğu, Egeli gezgin dostlarımız ile birlikte geçen Bursa ve Uludağ günleri, hep birlikte geçen küçük yolculuklar, Bozdağ, en sevdiğim kaktüsler ve bitkilerin sarıp sarmaladığı yetimhane günü, Altınoluk, Eski elektrik santrali çekimlerim, Galata Kulesi ..

ve Budapeşte günlerini bir türlü getiremeyen ben, ağlayan duvarlar, eski evler, masum bakan pencereler, gıcırdayan kapılar ve güzeller güzeli “Deniz the Bebek” imiz ..

özetle aklıma gelenler yılın son günü böyle .. daha ne olsun diyorum aslında .. ve kendi kendime söylüyorum .. en başta sağlıklı, bizim, sevdiklerimizin sağlıklı,huzurlu kalması, tüm yaşananlara, felaketlere, kin dolu bakışlarla dolu yaşadığımız bir ülkede olmamıza rağmen .. birbirimizi bırakmamak ve sahiplenme duygusu içinde ..

duygulu yaşamak, kafamızdakileri o duygularla tamamlamak .. işsizlik en büyük sorun her yerde, bu ülkede .. her yıl bir öncesini aratsada, yine de zorla da olsa hayatımı kazanacağım projeler, işler, arkadaşlıklar,

sonrası geziler, yazılar, fotoğraflar, eski evler, duvarlar, Budapeşte, Amsterdam, hayalet şehir Çernobil, hayal şehrim New York ..

ve Aşk .. evet “Aşk” dedim ama bilmiyorum umuyorum .. yada geçiştiriyorum yine burada olduğu gibi .. bu defa geçiştirmemek ümidiyle ne yapalım ..

şimdilik bunlar yazılı bir rafta benim 2017 defterimde .. artık o defterin tozlanmaması umuduyla ..

ve yine söylediğim gibi en başta nefes aldığımız her günün değerini bilerek, sağlıkla kaldığımız, sevdiklerimizle olduğumuz, hep beraber geçen güzel bir yıl diliyorum ..

Tags:

Bir cevap yazın